
NIPPON FRUEHAUF SEMI-TRAILER Damaged, for sale
| Stock ID: | GT - 130321 |
|---|---|
| Maker: | NIPPON FRUEHAUF |
| Model: | SEMI-TRAILER |
| BaseType: | Damaged |
| Grade: | unknown |
| Type: | DFPTF241BN |
| Year: | 2014 |
| SpecificationNo: | |
| ClassificationNo: | |
| Displacement: | 0 |
| EngineType: | - |
| Fuel: | Other |
| Mileage: | unknown |
| Color: | Silver |
| DriveSystem: | 2WD |
| Transmission: | Unknown |
| Capacity: | 0 |
| MainDamage: | Other Factor(s) |
|---|---|
| AreaDamage: | |
| DriveCondition: | Rolling |
| ShiftLever: | Immovable |
| RadiatorCondenser: | NA |
| TransmissionOilPan: | - |
| OilPan: | - |
| DueinDate: | Goods receipt |
|---|---|
| EstimatedArrivalDate: | - |
| DeRegistrationCertificate: | Available |
| InspectionPeriod: | |
| RecyclingFee: | - |
| Length: | 1292 cm |
| Width: | 249 cm |
| Height: | 378 cm |
| MaximumLoadingWeight: | 20000 kg |
| UnitWeight: | 7910 kg |
| GrossUnitWeight: | 27910 kg |
Current Price
100,000 JPY
Contact us to order this vehicle
Call to negotiate price: +81 9022240850
Join us today and let us benefit from a fruitful collaboration in the export of Cars! REGISTER FOR FREE >>
© 2026 gLOBAL tRADING CO., LTD.
All rights reserved Web Design by Dokolink.com
All rights reserved Web Design by Dokolink.com
New user? 



































