
MERCEDES BENZ S500 Damaged, for sale
| Stock ID: | GT - 130475 |
|---|---|
| Maker: | MERCEDES BENZ |
| Model: | S500 |
| BaseType: | Damaged |
| Grade: | 4matic AMG Line |
| Type: | 5AA-223063 |
| Year: | 2021 |
| SpecificationNo: | 20082 |
| ClassificationNo: | 0028 |
| Displacement: | 2990 |
| EngineType: | 256-EM0014 |
| Fuel: | hybrid |
| Mileage: | unknown |
| Color: | G.Meta |
| DriveSystem: | 4WD |
| Transmission: | AT |
| Capacity: | 5 |
| MainDamage: | Damaged |
|---|---|
| AreaDamage: | Front |
| DriveCondition: | Not Rolling |
| ShiftLever: | Immovable |
| RadiatorCondenser: | - |
| TransmissionOilPan: | - |
| OilPan: | - |
| DueinDate: | Goods receipt |
|---|---|
| EstimatedArrivalDate: | - |
| DeRegistrationCertificate: | Available |
| InspectionPeriod: | |
| RecyclingFee: | 27,700Yen |
| Length: | 521 cm |
| Width: | 193 cm |
| Height: | 150 cm |
| MaximumLoadingWeight: | - |
| UnitWeight: | 2140 kg |
| GrossUnitWeight: | 2415 kg |
Current Price
2,485,000 JPY
Contact us to order this vehicle
Call to negotiate price: +81 9022240850
Join us today and let us benefit from a fruitful collaboration in the export of Cars! REGISTER FOR FREE >>
© 2026 gLOBAL tRADING CO., LTD.
All rights reserved Web Design by Dokolink.com
All rights reserved Web Design by Dokolink.com
New user? 














































