
VOLVO FL (loader) Used, for sale
| Stock ID: | GT - 136303 |
|---|---|
| Maker: | VOLVO |
| Model: | FL (loader) |
| BaseType: | Used |
| Grade: | - |
| Type: | KTA7.5T2-818L-VOL4.5 |
| Year: | 2017 |
| SpecificationNo: | |
| ClassificationNo: | |
| Displacement: | 7698 |
| EngineType: | D8 |
| Fuel: | Diesel |
| Mileage: | 350739km |
| Color: | White |
| DriveSystem: | 2WD |
| Transmission: | AT |
| Capacity: | 2 |
| MainDamage: | |
|---|---|
| AreaDamage: | |
| DriveCondition: | |
| ShiftLever: | |
| RadiatorCondenser: | |
| TransmissionOilPan: | |
| OilPan: |
| DueinDate: | - |
|---|---|
| EstimatedArrivalDate: | - |
| DeRegistrationCertificate: | None |
| InspectionPeriod: | |
| RecyclingFee: | - |
| Length: | 1023 cm |
| Width: | 250 cm |
| Height: | 290 cm |
| MaximumLoadingWeight: | 6400 kg |
| UnitWeight: | - |
| GrossUnitWeight: | 11940 kg |
Current Price
ASK
Contact us to order this vehicle
Call to negotiate price: +81 9022240850
Join us today and let us benefit from a fruitful collaboration in the export of Cars! REGISTER FOR FREE >>
© 2026 gLOBAL tRADING CO., LTD.
All rights reserved Web Design by Dokolink.com
All rights reserved Web Design by Dokolink.com
New user? 


















































